کد خبر : 201346
تاریخ انتشار : شنبه 12 شهریور 1401 - 17:27

دانلود زیرنویس مستند TikTok, Boom. 2022 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس مستند TikTok, Boom. 2022 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس مستند TikTok, Boom. 2022 با تاج گذاری TikTok به عنوان پربارگیری ترین برنامه جهان، این ها داستان های شخصی یک پدیده فرهنگی است که از طریق گروهی از بومیان، روزنامه نگاران و کارشناسان Gen-Z بیان می شود. برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید زیرنویس مستند TikTok, Boom. 2022 مستند بعدی شالینی کانتایا، کارگردان

دانلود زیرنویس مستند TikTok, Boom. 2022 با تاج گذاری TikTok به عنوان پربارگیری ترین برنامه جهان، این ها داستان های شخصی یک پدیده فرهنگی است که از طریق گروهی از بومیان، روزنامه نگاران و کارشناسان Gen-Z بیان می شود.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

دانلود زیرنویس مستند TikTok, Boom. 2022 - بلو سابتایتل

زیرنویس مستند TikTok, Boom. 2022 مستند بعدی شالینی کانتایا، کارگردان کد تعصب، پنجره‌ای دیگر از زندگی‌های تحت کنترل الگوریتم ما را به چالش می‌کشد. رسانه های اجتماعی، و به ویژه پربارگیری ترین برنامه جهان، TikTok. کاوش چندوجهی کانتایا در مورد پتانسیل خیرخواهانه‌اش و واقعیت به‌طور قطعی کمتر دموکراتیک، فیلمی کامل را به وجود می‌آورد که به طور متفکرانه جایگاه بحث‌برانگیز پلتفرم را در صحنه جهانی بررسی می‌کند بدون اینکه صرفاً آن را متمایز کند.

یکی از کاربران آن در اوایل ادعا می کند: «در TikTok، هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد»، و با صحبت کردن به عنوان شخصی که هرگز برنامه را لمس نکرده است، به راحتی می توان از جذابیت مست کننده آن قدردانی کرد، به خصوص برای جوانانی که فریفته قدرت دموکراتیزاسیون – یا قدرت ضمنی هستند. حداقل – به آن‌ها اجازه می‌دهد به میلیاردها مخاطب دست یابند.

با پایگاه کاربری گسترده‌تر و نرخ تعامل بالاتر TikTok نسبت به هر پلتفرم دیگری، ویدیوهای همگام‌سازی لب احمقانه و فیلم‌های سیاسی به طور یکسان می‌توانند از نظر تئوری در عرض چند ثانیه به جمعیت جهانی دست یابند. سرعتی که محبوبیت آن با آن گسترش یافته و بر همه انواع فرهنگ ها تأثیر گذاشته است اساساً بی سابقه است.

کانتایا فیلم خود را حول شهادت چندین سوژه جوان دوست داشتنی که به عنوان «بومی دیجیتال» توصیف می شوند، قاب می کند. آنها هرگز وجودی بدون اینترنت را نمی دانستند. فیروزا عزیز، فعال حقوق بشر افغان-آمریکایی وجود دارد که از این برنامه برای محکوم کردن بازداشت اویغورها توسط چین استفاده می کند. اسپنسر ایکس هنرمند بیت باکس که به لطف TikTok میلیونر شده است. و دژا فاکس، فعال سیاسی، که پیروان خود را به عنوان جوانترین کارمند در کمپین ریاست جمهوری کامالا هریس معرفی کرد.

این جوانان سخت‌کوش و متعهد، عظمتی را که می‌توان با TikTok و برنامه‌های مشابه آن به دست آورد، نشان می‌دهد، چه برای سرگرم کردن یا باز کردن چشم میلیون‌ها نفر به روی بی‌عدالتی. با این حال، برای بیشتر افراد، ذاتاً یک تمرین در برندسازی است، که در آن حتی به «افراد معمولی» نیز می‌توان مبالغ گزافی برای تبلیغ برندها پرداخت کرد، یا حتی به یک حرفه هالیوودی ختم شد.

اما نفوذ جهانی TikTok فقط باعث می‌شود که فیل در اتاق برای کاوش بسیار ضروری‌تر باشد. علیرغم روکش محتوایی که به صورت دموکراتیک ارائه می شود، نرم افزار چینی از الگوریتم پیشگامانه خود برای خواندن رفتار کاربران، جمع آوری داده ها در مورد آنها و حتی تحت تاثیر قرار دادن بالقوه بر اعمال آینده آنها استفاده می کند.

زیرنویس مستند TikTok, Boom. 2022 - بلو سابتایتل

زیرنویس TikTok, Boom. 2022 در یک نقطه به ما می گویند: «داده ها نفت جدید است و چین عربستان سعودی جدید است. غصب برتری آمریکا در صحنه جهانی. زمانی که مارک زاکربرگ متوجه شد که فیس‌بوک هرگز اجازه نفوذ به فایروال بزرگ چین را نخواهد داشت، در عوض تلاش می‌کند تا سهم بازار داخلی TikTok را با هر ابزار کثیفی از بین ببرد، به وضوح احساس می‌شود.

و بنابراین، برنامه‌ای که ممکن است ظاهراً به نظر برنامه‌ای احمقانه برای ارسال ویدیوهای مبهم باشد، بحث گسترده‌تری درباره ژئوپلیتیک، امنیت سایبری، تعصبات دیجیتالی و جایگاه الگوریتم در جامعه باز می‌کند.

با این حال، در سطح بین فردی، TikTok پیامدهای گسترده ای دارد که تا دهه ها به طور کامل متوجه آن نخواهیم شد. Gen-Z اولین نسلی است که تمام زندگی‌هایش به صورت آنلاین مستند شده است و دژا فاکس می‌گوید: «من دنیایی را نمی‌شناسم که همیشه در آن مورد استقبال قرار نگیرم». او خود را در کشمکشی بین تمایل به یک ارتباط قدرتمند و نکوهش پتانسیل سمی هر جامعه به اندازه کافی بزرگ گرفتار می یابد.

شواهد قانع‌کننده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد رسانه‌های اجتماعی مغز کاربران خود را دوباره شکل می‌دهند، به‌ویژه در برنامه‌ای به سرعت برق مانند TikTok، جایی که رشد ذهنی فرد و درک جهان را می‌توان با فرآیندهای الگوریتمی شکل داد. با این حال، هنگامی که بسیاری از افراد از نظر مالی به قرار گرفتن در معرض برنامه برای آنها وابسته می شوند، حذف آن برای جلوگیری از افسردگی و فرسودگی شغلی گزینه چندانی نیست. فاکس که از TikTok برای پرداخت قبوض خود و مادر معتادش که در حال بهبودی است استفاده می کند، به طرز وحشتناکی آن را به یک رابطه توهین آمیز تشبیه می کند.

محور تحقیقات کانتایا حول الگوریتم توصیه مرموز برنامه متمرکز است، که از یادگیری ماشینی بسیار پیچیده برای تصمیم گیری اینکه کدام محتوا به شما ارائه شود و همچنین نوع کاربری شما استفاده می کند. بسیاری از افراد گزارش می دهند که احساس می کنند الگوریتم در حال خواندن افکار آنها است، بسیار شهودی است، که این سوال را ایجاد می کند – TikTok با این همه اطلاعات چه کار دیگری انجام می دهد؟

زیرنویس TikTok, Boom. 2022 - بلو سابتایتل

کسب و کار واسطه‌گری داده‌ها دقیقاً برای کسی که در دهه گذشته به سیلیکون ولی توجه داشته باشد مخفی نیست، اما طبیعتاً زمانی که این داده‌ها به‌دست می‌آیند و به‌طور بالقوه به خارج از ایالات متحده ارسال می‌شوند، نگرانی‌های بیشتری وجود دارد، جایی که پیامدهای استفاده از آن ممکن است باشد. بیشتر می رسد. چشم انداز یک شرکت چینی مانند مالک TikTok، ByteDance که پروفایل های استراتژیک صدها میلیون نفر را جمع آوری کند، دلیل موجهی برای نگرانی است، به ویژه با عدم شفافیت ثبت اختراع در مورد نحوه استفاده از این داده ها در خطوط جغرافیایی.

سپس مسئله آزادی بیان وجود دارد – یا به جای آن – که در آن پلتفرم های رسانه های اجتماعی به عنوان شرکت های خصوصی آزادند تا نظرات مخالف منافع خود را ساکت کنند. ویدیوهای Feroza Aziz درباره رفتار چین با اویغورها در نهایت باعث شد که محتوای او توسط الگوریتم بی ارزش شود، و بنابراین او تصمیم خلاقانه ای گرفت تا آنها را در آموزش فر کردن مژه با اسب تروجان قرار دهد.

اکانت عزیز در نهایت بدون توجه به این موضوع به حالت تعلیق درآمد و در حالی که او ابراز ناامیدی می کرد از اینکه رسانه های خبری کمتر نگران بدرفتاری با او توسط TikTok بودند، نگران اردوگاه های موقت چین بودند. اما همانطور که یکی از سوژه‌ها نشان می‌دهد، نسخه چینی TikTok، Douyin، بسیار سخت‌تر است، که به موجب آن سوراخ کردن، خالکوبی و حتی رنگ موی روشن می‌تواند منجر به پایان پخش زنده در عرض چند ثانیه شود.

رسانه‌های اجتماعی تصویری از جامعه نیستند، اما وقتی دستورالعمل‌های اعتدال افشا شده TikTok به جزئیات «مجازات الگوریتمی» گسترده برای LGBTQ+، معلولان و حتی افراد «زشت» می‌پردازند، و همچنین پیشنهادهایی وجود دارد که در لحظات مهم و مهم، سازندگان سیاه‌پوست را از پلتفرم خارج کردند. جنبش BLM، سپس این مفهوم که یک پلتفرم ترویج دهنده آزادی است به سرعت از بین می رود.

این «درمان‌سازی» نگران‌کننده مردم – یعنی طرد گزینشی بدون شایستگی – این پتانسیل را دارد که جهان‌بینی مردم را مجدداً مرتب کند و آنها را در اتاق‌های پژواک دیجیتال بدون اینکه آنها بدانند، محو کند، که مطمئناً در هر دو طرف طیف سیاسی خوب نیست. چیز.

این واقعیت زندگی مدرن است، جایی که الگوریتم‌ها بسیاری از جنبه‌های اساسی وجود ما را تعریف می‌کنند و ممکن است آینده ما را به گونه‌ای تعیین کنند که کنترلی روی آن نداریم. و این فقط بدتر خواهد شد، به ویژه با چرخ های کند حرکت سیستم حقوقی که برای ارائه مقررات کافی تلاش می کنند. به هر حال، چگونه می توان به شرکت های فناوری اعتماد کرد تا به ما نشان دهند که چگونه سوسیس درست می شود؟ چگونه می‌توانیم نظارت عینی را ایجاد کنیم، به‌ویژه در مورد شرکت‌هایی که در قلمروی غیرقابل لمس فعالیت می‌کنند؟

زیرنویس TikTok, Boom. 2022 - بلو سابتایتل

این مستند در عین حال یک سفرنامه جذاب و ترسناک از فرهنگ جدید ما است که در آن نفوذ آنلاین یک ارز است و مردم به طرز نگران کننده ای می پذیرند که داده های شخصی خود نه تنها فروخته می شوند بلکه قاچاق می شوند. و با این حال، شاید ترسناک‌ترین چیز این است که در پایان فیلم تا حدودی کنجکاو شدم تا TikTok را امتحان کنم.

TikTok، Boom. پلتفرم رسانه های اجتماعی را به صورت هوشمندانه ای به عنوان یک برنامه خلاقانه برای بیان خلاق و هم به عنوان برنامه ای که ارزش توجه با حس سخت شک و تردید را دارد بررسی می کند.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

چگونه رپورتاژ بنویسیم؟

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح